IDEA

Małopolskie Dni Wina to wydarzenie, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy.

Idea jego organizacji zrodziła się z potrzeby krzewienia kultury picia wina w społeczeństwie, chęci prezentacji regionalnych (małopolskich) producentów i ich produktów oraz ich osiągnięć w dziedzinie winiarskiej na arenie międzynarodowej.

img01

Wystawcy Dni Wina 2014

Europeum 23.11.2014, pl. Sikorskiego 6


Degustacja win Wystawców

Wszyscy Odwiedzający Małopolskie Dni Wina 2014, mają możliwość dokonania degustacji i oceny win serwowanych przez winnice Wystawców, wyłącznie w oryginalnym kieliszku Małopolskich Dni Wina. Pamiątkowy kieliszek dostępny jest w symbolicznej cenie.

img01

Garlicki Lamus (UR)

Winnica Uniwersytetu Rolniczego, o powierzchni 1 ha, w obrębie którego uprawiane jest 3000 sztuk krzewów, w 15 odmianach. Winnica ma do dyspozycji winiarnię przy al. 29-Listopada, w której oprócz produkcji prowadzone są zajęcia z enologii (winiarstwa).

img01

Nad Dworskim Potokiem (UJ)

Winnica znajduje się w małopolskich Łazach. U podnóża obsadzonych winoroślą wzniesień płynie Dworski Potok, któremu winnica Uniwersytetu Jagiellońskiego zawdzięcza swoją nazwę.

img01

Piwnice Antoniego

Historia winnicy sięga lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy to zostały zasadzone przez Antoniego Marcinka pierwsze krzewy winorosli Schueler, Krystaly i Ontario. Kilkadziesiąt krzewów prowadzonych po amatorsku pozwalało na zdobywanie pierwszych doświadczeń.

img01

Winnica Rodziny Steców

Winnica Rodziny Steców położona jest w Tuchowie na południowym stoku o nachyleniu 20-35 stopni na wysokości 320 m n.p.m. Winnica graniczy z wielkim kompleksem lasów państwowych i z widokiem na "Park Krajobrazowy Pasma Brzanki" i panoramę "Tatr Wysokich".

img01

Winnica Zadora

Położona w Szczepanowicach nad Dunajcem w ziemi tarnowskiej w zasięgu oddziaływania "Polskiego bieguna ciepła" na najdalej wysuniętym na zachód krańcu Kotliny Sandomierskiej.


img01

Winnica Chodorowa

położona w sercu Ziemi Sądeckiej, pośród wzniesień Pogórza Rożnowskiego, powraca do staropolskiej tradycji winiarskiej, tworząc wina najwyższej jakości i wyjątkowej świeżości. Na winnicy powstają wina ze szczepów: Rondo, Regent, Jutrzenka, Solaris, Hibernal, Johanniter, Seyval Blanc, Muscat.

img01

Winnica Dąbrówka

Położona jest w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska. Uprawiane są 2 odmiany na wina białe Solaris i Johanniter i 3 na czerwone Rondo, Regent i Monarch. Winnica zajmuje ok. 0,4 ha, a w przyszłości zostanie powiększona do powierzchni 0,8 ha.

img01

Krokoszówka Górska

Winnica została założona w 2005 roku w Smardzowicach. Działalność ukierunkowana jest na produkcję win regionalnych i stołowych oraz uprawę i sprzedaż sadzonek winorośli odpornych na polskie warunki klimatyczne.

Na miejscu, macie Państwo także możliwość zakupu produktów dedykowanych specjalnie dla miłośników dobrego wina:

img01

Polish Snail Holding

Polski lider produkcji ślimaków i główny ich odbiorca w Europie środkowo-wschodniej. Zajmuje się opieką nad hodowlą, opieką nad hodowcami, szkoleniami, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

img01

Krośnieńskie Huty Szkła

"Krosno" S.A. - to legendarne polskie szkło, doceniane na całym świecie. To synonim 90-letniej tradycji formowania szkła o krystalicznej przejrzystości, doskonałej jakości i różnorodnym wzornictwie.

img01

Bank Pekao S.A.

Działa od 85 lat, bądąc jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

img01

Chocolate Busch

Tworzymy produkty łączące w sobie smak wybornej, delikatnej czekolady z naturalnymi dodatkami smakowymi. Pragniemy dzielić się z Państwem niezapomnianymi wrażeniami smaku prawdziwej czekolady i zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta i smaki.

Kasztany

Pan Kasztan

– kawaler, prowadzący zdrowy tryb życia, lubiący podróże. Pragnie zaoferować kasztany gatunku Castanea Sativa zebrane w prowincji Galicja, znajdującej się w słonecznej Hiszpanii. Jego pasją są stare parowozy; kolekcjonuje kapelusze.

Miód do wina

Miody Morawski

Pasieka Mistrza Pszczelarskiego, opiekującego się 70-ma rodzinami pszczelimi. W ofercie miód wielokwiatowy, mniszkowy, rzepakowy, akacjowy, lipowy, gryczany, miód nawłociowy i miód spadziowy, a także pyłek kwiatowy, pierzga, propolis, mleczko pszczele i świece.

img01

Sery z Podhala

Tradycyjne sery i sery wędzone oscypki serwowane na ciepło z grilla z dodatkiem z żurawiny, a także na zimno z chłodni. W ofercie także sery niewędzone, budz, bryndza i zakąski w wielu postaciach. Doskonałym dodatkiem do wykwintnych win!

img01

Wodne Ogrody

Catering dietetyczny i obsługa cateringowa uroczystości na terenie Krakowa i okolic. Spersonalizowane menu skomponowane pod klienta z produktów pochodzących w większości z własnego gospodarstwa.


Zapraszamy do współpracy

i uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu


Kontakt

Magdalena Peszko-Doktor, 512-015-829

Zapraszamy Państwa do współpracy!

Kontakt dla Wystawców w sprawie Małopolskich Dni Wina edycji 2014 i kolejnych. Informacji udziela Magdalena Peszko-Doktor, tel. 512-015-829.

Kontakt

img01

Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

- powołane w celu promocji i wspierania idei produkcji win wysokiej jakości, integracji środowiska producentów, kupców, usługodawców i pracodawców, a także pozyskiwania partnerów do kooperacji produkcyjnej, technologicznej i naukowej, współpracy handlowej i finansowej. Wspiera także rozwój obszarów wiejskich, ochronę środowiska, krajobrazu, dziedzictwa kulturowego i agroturystykę.

img01

Agencja Netvisage
Akademia Sztuki Piękności

Działalność agencyjna od 2003 roku, a tradycje firmy sięgają 1982 r. Doświadczenie i profesjonalizm świadczonych usług spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów doceniło wiele instytucji publicznych oraz klientów indywidualnych. Są wśród nich AGH, BelArte, Brave Brain, Cricoteka, Instytut Adama Mickiewicza, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i wiele innych!